Atšilus orams vis daugiau laiko praleidžiame žaisdami lauke, gatvėmis važinėdami su dviračiais, paspirtukais. Todėl pats svarbiausias dalykas – būti atidžiais, atsargiais, elgtis saugiai, tuomet ir būsime sveiki ir saugūs. Didžiausią dėmesį reikia skirti vaikų saugumui ir nuo mažens būtina mokyti juos apie saugų elgesį kelyje, gatvėje, kieme.

Balandžio 12 d. visoms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėms vyko prevencinė veikla „Aš saugus kai žinau…“, kurią suorganizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Piličiauskienė.

Į mūsų įstaigą atvyko Alytaus AVPK Lazdijų rajono PKVS bendruomenės pareigūnės Renata Ribinskienė ir Ugnė Kalinauskienė.

Vaikams buvo rodomi mokomieji filmukai, kurie supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis kelyje, ‍ kaip reikia elgtis gatvėje tamsiu paros metu, saugiai pereiti gatvę. Vaikai ne tik žiūrėjo, bet ir diskutavo, atliko užduotis, pasakojo pareigūnėms, kokie jie atidūs, atsargūs, stengiasi visada laikytis kelių eismo bei saugaus elgesio taisyklių.

Didžiausia staigmena ugdytinių laukė veiklos pabaigoje. Pas vaikučius atėjo policijos bičiulis Amsis. Visi džiaugėsi jį matydami, spaudė jam ranką, apkabino, glaudėsi, galėjo paliesti, patyrinėti.

Policijos pareigūnės su Amsiu visiems vaikučiams buvo labai dosnūs. Jie ne tik priminė apie saugų elgesį, bet ir padovanojo visiems po spalvinimo ir užduočių knygelę. Vaikai buvo labai laimingi.

Atsisveikindamas Amsis palinkėjo būti saugiais ir pažadėjo būtinai dar sugrįžti.

Šis susitikimas buvo ne tik labai svarbus ir naudingas, bet ir puikus pavyzdys, kaip bendradarbiavimas tarp bendruomenės ir policijos gali sėkmingai skatinti saugumo jausmą ir pasitikėjimą. Tokios iniciatyvos ne tik ugdo atsakingus piliečius, bet ir stiprina bendruomenės ryšius, kurie yra pagrindiniai veiksniai užtikrinti saugumą visiems.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Piličiauskienė