Vasario 16-ąją pasitikome su dzūkiška tarme

Smagiai ir prasmingai vasario 15 dieną mokyklos-darželio mokiniai pasitiko Vasario16-osios metines. Renginys prasidėjo iškilmingu Lietuvos himnu. Buvo prisiminti svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai.  Šios šventės metu vaikai varžėsi dėl dalyvavimo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ rajoniniame ture. Konkurso tikslas – skatinti vaikus domėtis savo krašto istorija ir etnografinio regiono tradicine kultūra, suprasti jos vertę, ugdyti jaunuosius sakytinės kalbos atlikėjus.

Konkurse rungėsi net 9 mokiniai: Mėta Matulevičiūtė, 1a klasė, Kamilė Nevulytė, 2a klasė, Joris Strašinskas, 2a klasė, Ugnė Cibulskaitė, 2b klasė, Fausta Patašiūtė, 3 klasė, Deina Daugirdaitė, 3 klasė, Mileta Zubrickaitė, 3 klasė, Luka Bagdonaitė, 4a klasė, Luknė Levickaitė, 4 b klasė. Vaikai porino įvairius dzūkiškus nutikimus, sakmes, padavimus. Renginio metu visus dalyvius dzūkiškomis dainomis linksmino folkloro būrelio ,,Dzūkuciai” vaikai. Jie pamokė ir dzūkiškų ratelių.

Nelengvas darbas laukė komisijos, kuriai reikėjo išrinkti, kas atstovaus mūsų mokyklą rajone. Į rajoninį konkurso turą pateko 2a klasės mokinys Joris Strašinskas. Jis paporino dvi sakmes: ,,Kodėl kurmis aklas” ir ,,Kodėl lokio uodega trumpa?”. Jorį ruošė mokytoja Jūratė Cibulskienė. Konkurso nugalėtojui beliko pasidžiaugti savo pergale ir rimtai ruoštis rajoniniam „Tramtatulio“ turui, kuris vyks vasario 28 dieną. Linkime jam sėkmės.

Mokytoja Jūratė Cibulskienė