Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį.

Vasario 13 d. šventės šurmulys jautėsi jau nuo pat ryto. Vaikai rinkosi į grupes su krepšeliais blynų ir kitų skanumynų, pasipuošę kaukėmis ir kitais personažais. Šventė prasidėjo mokyklos koridoriuose, grupėse, kabinetuose. Priešmokyklinės ,,Voveriukų“ grupės čigonaitės su muzikos mokytoja Asta ir vedančiosiomis mokytojomis Gitana ir Edita smagia Užgavėnių daina kvietė visus, didelius ir mažus į džiugią ir žaismingą pramogą, mokyklos kieme.

Užsidėję pačių gamintas kaukes, išgužėjo į kiemą atsisveikinti su žiema. Visi  linksminosi, šoko, dainavo, pokštavo, žaidė žaidimus. Šventės metu neapsieita  be  Lašininio ir Kanapinio varžytuvių,  jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Šventės pabaigoje – Morės deginimas, o kartu su ja ir negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, viso, kas bloga sudeginimas.

Ačiū tariame ir mūsų virtuvės virėjoms kurios vaišino blynais ir karšta arbata.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Gitana Marcinauskienė, Edita Karsokienė