Trispalviai gardumynai 2020 m.

Šiandien džiaugiamės visi –

Ir maži, ir dideli –

Nepriklausoma, laisva

Šventę švenčia Lietuva!

2020-iais metais Kovo 11-ąją dieną Lietuva mini jau 30-ties metų Nepriklausomybės sukaktį. Prie šio Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejaus paminėjimo noriai prisidėjo ir mažieji Lietuvos piliečiai.

Tęsdami kasmetinę tradiciją, kovo 9 dieną Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai, vadovaujami mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audronės Piličiauskienės, Gitanos Marcinauskienės, anglų kalbos mokytojos Rasos Kardokienės ir auklėtojos padėjėja Ausma Jakonytė sumanė išsikepti gardžių tautiškų keksiukų. Po pusryčių mokytojos sukvietė vaikus į netradicinę edukacinę veiklą „Trispalviai gardumynai 2020“.

Veikla prasidėjo nuo supažindinimo su keksiukų gaminimui reikalingais produktais. Ugdytiniai visus juos vardijo, matavo, svėrė, skaičiavo ir lietuviškai, ir angliškai. Mokytojų padedami, vaikučiai plakė, maišė tešlą, pylė į formines skardeles ir nešė kepti į mūsų įstaigoje esančią virtuvę. Virtuvės darbuotojos mielai sutiko mums padėti.

Iškeptus keksiukus vaikai puošė glajumi ir trispalviais – geltonais, žaliais, raudonais – pabarstukais. Aplankydami kiekvieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupę, ugdytiniai kvepiančiais gardumynais mielai vaišino pakeliui sutiktus įstaigos darbuotojus.

Vėliau visi „Boružiukai“ susėdę prie bendro stalo mėgavosi savo pačių pasigamintais trispalviais gardumynais. Likusius keksiukus vaikai pasidalijo ir nešėsi namo, vaišino savo šeimos narius.

Gamindami saldumynus ir skanaudami juos vaikai susipažino su gamybai reikalingais produktais, su Lietuvos simbolika ir spalvų pavadinimais juos įtvirtino ne tik lietuviškai, bet ir angliškai. Vaikai šioje veikloje jautė ne tik darbinę nuotaiką, bet ir pagilino žinias apie savo šalį bei patyrė džiugių emocijų.

Mokytoja dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Audronė Piličiauskienė

Anglų kalbos mokytoja Rasa Kardokienė