Trispalviai gardumynai

2019-iais metais vasario 16-ąją dieną Lietuva mini jau 101-sius Valstybės atkūrimo metus. Prie šio gražaus mūsų valstybės atkūrimo gimtadienio paminėjimo noriai prisidėjo ir mažieji Lietuvos piliečiai.

Tęsdami kasmetinę tradiciją, vasario 14 dieną Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai, vadovaujami mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Audronės Piličiauskienės, Gitanos Marcinauskienės ir anglų kalbos mokytojos Rasos Kardokienės, pasikvietę „Voveriukų“ grupės vaikučius su mokytoja Ramune Žukauskiene, sumanė išsikepti gardžių tautiškų keksiukų. Papusryčiavusius vaikus mokytojos sukvietė į netradicinę edukacinę veiklą „Trispalviai gardumynai“.

Veikla prasidėjo nuo susipažinimo su sudedamosiomis keksiukų kepimo dalimis. Ugdytiniai vardijo visus reikalingus produktus ir lietuviškai, ir angliškai. Mokytojų padedami, vaikučiai plakė, maišė tešlą, pylė į formines skardeles ir nešė kepti į mūsų įstaigoje esančią virtuvę. Mūsų įstaigos virtuvės darbuotojos mielai sutiko mums padėti.

Iškeptus keksiukus vaikai puošė ne tik trispalviais – geltonais, žaliais, raudonais – pabarstukais, bet ir širdelėmis bei lietuviškomis vėliavėlėmis. Aplankydami kiekvieną mokyklos-darželio grupę, ugdytiniai skaniai kvepiančiais gardumynais mielai vaišino kitus įstaigoje dirbančius darbuotojus bei vaikus.

Vėliau visi „Boružiukai“ ir „Voveriukai“ susėdę prie bendro stalo mėgavosi pačių pasigamintais trispalviais gardumynais. Likusius gardumynus vaikai pasidalijo ir nešėsi namo, vaišino savo tėvelius.

Skanaudami keksiukus, vaikai sužinojo jų pavadinimus, pakartojo spalvas, įtvirtino Lietuvos simbolių reikšmes, susipažino su virėjo profesijos ypatumais ne tik lietuviškai, bet ir angliškai. Vaikai šioje veikloje jautė ne tik darbinę nuotaiką, bet ir pagilino žinias apie savo šalį bei patyrė džiugių emocijų.

Mokytoja dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Audronė Piličiauskienė

Anglų kalbos mokytoja dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Rasa Kardokienė