Tarptautinis projektas „Juosta mamai 2018“

Tau, mamute,
Tau, mamute,
Skyniau mėlyną žibutę,
Tavo šventei šiandien rytą.
Imk pasveikinimą šitą.
Taip pavasariškai švelnų,
Nuo mažučio mano delno.

Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“, „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai kartu su savo auklėtojomis jau trečius metus iš eilės vykdo tarptautinį vaikų meno projektą „Juosta mamai“. Jis skirtas motinos dienos paminėjimui. Projektą jau keturiolikti metai organizuoja Kauno menų darželis „Etiudas“. O nuo 2015 m. šis projektas tapo tarptautiniu. Projekto tikslas – išgyventi kūrybos džiaugsmą netradiciškai švenčiant Motinos dieną Lietuvos ir kitų šalių vaikų ugdymo įstaigose.

Projektas „Juosta mamai 2018“ vyko trimis etapais. Pirmajame etape planavome ir organizavome projekto įgyvendinimą savo mokykloje-darželyje. Antrame etape, kuris truko visą balandžio mėnesį, kartu su ugdytinių šeimos nariais kūrėme savitą juostą, skirtą mamai. O paskutiniajame, trečiajame etape, su meile sukurti darbeliai buvo dalijami visoms savivaldybės aikštėje bei pakeliui sutiktoms mamoms, senelėms. Nebuvo pamirštos ir skirtingose miestelio įstaigose dirbančios mamytės bei senelės. Lankėmės įvairiose įstaigose, parduotuvėse, miesto parke. Prieš tai mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ buvo suorganizuota juostų paroda, kurią galėjo aplankyti visi, ne tik įstaigos darbuotojai, bet ir ugdytinių artimieji. Juostų buvo pagaminta labai daug, todėl buvo apdovanotos visos sutiktos rajono mamos.

Tariame nuoširdų ačiū tėveliams, šeimos nariams, kurie entuziastingai ir beatodairiškai įsitraukė į projektą. Negailėdami savo brangaus laiko noriai ir kūrybiškai gamino išskirtinius meninius darbelius, kuriuos pristatė į ugdymo įstaigą.

Už projektą atsakinga ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Audronė Piličiauskienė