Sveikuolio obuolio savaitė

Spalio 21dieną minima pasaulinė obuolio diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos mitybos puoselėjimą. Mitybos įgūdžiai formuojami vaikystėje. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiaus vaikams, nes būtent tuo metu jie atranda naujus maisto produktus, naujus skonius, formuojasi jų maitinimo įpročiai.

Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ spalio mėnesio 19-23 dienomis vyko projektas „Sveikuolio obuolio savaitė“.

„Bitučių“, „Kiškučių“ ir „Voveriukų“ grupių vaikai su savo mokytojomis Astute Stankevičiene, Rasa Kardokiene, Rima Kunigiškiene, Loreta Keteriūte ir Gitana Marcinauskiene visą savaitę vykdė įvairias veiklas, skirtas obuoliukui Sveikuoliukui.

„Bitučių“grupės vaikai kartu su mokytojomis lankėsi sode, sužinojo iš kur atsiranda obuoliai, mokėsi eilėraščius, minė mįsles apie obuolius. Pasitelkę visus pojūčius, tyrinėjo obuolius. Stebėjo animacinį filmuką „Obuolių maišas“. Žaidė linksmus žaidimus-estafetes, vaišinosi obuolių pyragu.

„Kiškučių“ grupės vaikai pasikvietė į grupę visuomenės sveikatos specialistę Jadvygą Jarmalienę, kuri papasakojo vaikams kaip ir kodėl reikia sveikai maitintis, kodėl reikia valgyti daug vaisių ir daržovių. Taip pat aiškino vaikams kaip sudėliota sveiko maisto piramidė, dėliojo dėlionę, žiūrėjo video medžiagą apie vaisius ir daržoves.

Vaikai su mokytoja darė eksperimentą su obuoliais, užpildami jų skilteles aliejumi, actu, vandeniu, pienu ir koka kola. Stebėjo juos pro lupą, kas su jais vyksta. Kitą dieną vaikai su mokytoja, mokytojos padėjėja gamino sveikas obuolių ir morkų salotas, su pasigardžiavimu jas ragavo. Taip pat vaikai ragavo džiovintus obuoliukus, virtą obuolienę.

Penktadienį vaikus pradžiugino lauktuvės. Jokūbo ir Kajaus mamos iškepė pyragėlių su obuoliais. Dėkojame joms!

„Voveriukų“ grupės vaikučiai su savo mokytojomis taip pat vykdė įvairias veiklas. Išbandė visus savo pojūčius, tyrinėdami obuolius, gėrė obuolių sultis, vaišinosi sveikuolišku pyragu, žiūrėjo animacinius filmukus, gamino įvairius meninius darbelius.

Visų grupių vaikai dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų  darbelių parodoje „Sveikuolis obuolys“.

Labai smagu, kai tokios edukacinės savaitės suburia bendram tikslui- skatinti valgyti, kuo daugiau vaisių ir daržovių, ugdytis sveikos gyvensenos įgūdžius.

Projekto metu vaikai įgijo pažintinių žinių apie obuolius, jų savybes, naudą vaikų sveikatai. Lavino meninius gebėjimus, kūrybiškumą, patyrė džiugių emocijų.

Šią savaitę skyrę daug dėmesio obuoliui, tikimės būti sveikesni.

Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą Rima Kunigiškienė ir Astutė Stankevičienė