Lazdijų mokykloje-darželyje  ,,Vyturėlis“ nuo 2023 metų sausio 2 dienos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams sudaryta galimybė patiems  pasirinkti ir  įsidėti tik tam tikrą maistą – daržovių ar vaisių salotų (daržovių baras),  o karštą patiekalą įdeda grupės personalas.
Švediško stalo modelio diegimą pradedame  nuo dalinio. Vaikai turi galimybę įsidėti tiek daržovių kiek nori. Jie tampa savarankiškesni – patys įsideda maisto, priima sprendimą, ką nori valgyti, ir tai daro sąmoningai, neverčiami.  Gerėja vaikų valgymo kultūra: galimybė rinktis bei skanus ir estetiškai patiektas maistas lavina vaikų skonį, padeda gerinti maisto vartojimo bei sveikos mitybos įpročius.
Kai vaikai maloniai ir skaniai valgys sveikatai palankų maistą, o jų mityba bus sveika ir tvari, mažės ir maisto švaistymas.