Vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla „Lietuvos takais“

2019 m. birželio 10 d. mokykloje darželyje „Vyturėlis“ prasidėjo vaikų vasaros stovykla „Lietuvos takais“, kuri truko 5 dienas. Stovyklos dalyviai buvo supažindinti su veiklos programa, saugaus elgesio taisyklėmis. Metelių regioniniame parke vyko edukacija „Pažintiniais takais“.

Stovyklautojai per visą stovykloje buvimo laikotarpį dalyvavo įvairiose pažintinėse-edukacinėse veiklose ne tik mūsų rajone, bet ir kaimyninėse savivaldybėse.
Pirmą dieną mokiniai lankėsi Lazdijų meno mokykloje, kur susipažino su molio savybėmis ir pasigamino po darbelį sau. Veisiejų regioniniame parke dalyvavo edukacinėje veikloje „Gamtos burtai“, kurios metu susipažino su gamtos įvairove. Kiekviena diena buvo smagi ir įdomi.

Varėnos rajone sodyboje „Grikucis“ stovyklautojai susipažino su lietuviškais papročiais ir tradicijomis, mokėsi kulti, sijoti grikius, kepė blynus, ragavo grikinės babkos ir ant laužo virtos sriubos, žaidė liaudies žaidimus.

Išvykos pas bitininką metu vaikai susipažino su bitininko profesija, patys galėjo išsukti medų, išsikepti pačių išminkytus meduolius, liejo iš vaško žvakutes.

A. Česnulio sodyboje, kuri yra Druskininkų sav., apžiūrėjo drožinių ekspoziciją „Žmogaus ir medžių gyvenimas“, gėrėjosi tautodailininkų darbais.

Pagrindinis dėmesys stovykloje buvo skiriamas vaiko saviraiškai ir asmenybės augimui. Vaikų užimtumu rūpinosi pedagogai, turintys patirties dirbant su vaikais stovyklose bei įvairiuose kūrybiniuose projektuose.

Vaikai žaidė, bendravo, bendradarbiavo, mokėsi pagarbos vienas kitam, rūpinosi savimi ir draugais, gebėjo būti įvairaus amžiaus vaikų grupėje, suvokė veiklos prasmę komandoje, tobulino tolerancijos įgūdžius. Susipažino su Lietuvos istoriniu paveldu, etnokultūra, skatino kūrybiškumą, iniciatyvą turiningai praleido laisvalaikį.

Tai buvo istorinių nuotykių ir pažinimo kupina savaitė!

Socialinė pedagogė Laima Kelmelienė