Pievoj, tarp margų gėlių,

Daug ropoja vabalų.

Didelių ir dar mažyčių.

Neužminkim jų netyčia.

 

Gamta – artimiausia aplinka, skatinanti vaiką pažinti save ir pasaulį, o vabaliukų pasaulis vaikams artimas ir pažįstamas.

Visą savaitę vaikai tyrinėjo gamtą, domėjosi vabzdžių, vabalėlių gyvenimu. Aiškinosi kas ropoja, o kas moka skraidyti. Aptarė pažystamus ir negirdėtus jų pavadinimus, mokėsi įsiklausyti ir išgirsti bitelių, muselių, vabalėlių dūzgimą, zyzimą ir t.t.

Visi kartu labiausiai patikusį vabalą kūrė iš gamtinės medžiagos, iš antrinių žaliavų. Šis kūrybinis procesas per STEAM ugdymą, didina susidomėjimą gamtos mokslais, formuoja vaikų kūrybiškumą.

Savaitės veiklas užbaigėme dalyvaudami „Vabzdžių viešbučio“ atidarymo šventėje, į kurią ugdytinius pakvietė Boružėlė (Jurgita Burbienė) ir Bitutė (Asta Slančiauskienė). Vaikai, kartu su naujaisiais „viešbučio“ gyventojais vabaliukais dainavo, šoko, juos lygino, skaičiavo. Vaikai pažadėjo kasdien aplankyti mažuosius draugus.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Burbienė

Meninio ugdymo mokytoja Asta Slančiauskienė