Smalsučių diena „Šventų Kalėdų stebuklo belaukiant“

Jau tapo tradicija  mokykloje- darželyje „Vyturėlis“ rengti Smalsučių dienas pradinukams. Tos dienos būna labai įvairios. Šiais metais netradicinė diena pavadinta „Šventų Kalėdų stebuklo belaukiant“. Šios dienos tikslas – ugdyti gebėjimą ruoštis bei laukti Kalėdų šventės kaip didžiausio stebuklo, taip pat sudaryti galimybes bendradarbiavimui, pagarbai, tarpusavio supratimui, laisvam vaikų apsisprendimui pasirinkti norimą veiklą.

Gruodžio 6 dienos rytą visi mokiniai su mokytojomis susirinko į trečią klasę. Čia vaikai trumpai aptarė, kaip pasiruošti artėjančioms Kalėdoms. Folkloro būrelio „Dzūkuciai“ vaikai padainavo advento laikotarpio dainą „Kalėdų daina“. Po trumpos įžangos visi išskubėjo dirbti į savo grupeles, juk laukė tikrai nelengvi darbai.

Vaikai jau iš anksto pasirinko, kokioje veikloje tą dieną norėtų dalyvauti. Daugiausia vaikų, net trys grupės, panoro pasimokyti kepti ir dekoruoti kalėdinius meduolius. Viena grupė vyko į Kuklių kaimą, kur mokėsi kepti kūčiukus. Taip pat nemažai vaikų susibūrė į žaisliukų iš vilnos, kalėdinių žaisliukų bei kalėdinių atvirukų gaminimo studijas. Laikas dirbant prabėgo greitai. Dvyliktą valandą vaikai grįžo į trečią klasę darbų aptarimui. Linksmi vaikų veidai išdavė, kad darbas grupelėse pavyko puikiai. Kiekviena grupelė pristatė savo nuveiktus darbus, pasidžiaugė darbo sėkme. Sugiedojus giesmę „Tyliąją naktį“, visi vaišinosi kūčiukais ir meduoliais, apžiūrėjo vaikų pagamintus darbelius. Džiugu, kad pagaminti atvirukai bus padovanoti Lazdijų socialinių paslaugų centro gyventojams.

Nuoširdžiai dėkojame mamytėms, talkinusioms vaikučiams kepant meduolius. Nuoširdžiai dėkojame buvusių mūsų mokyklos mokinukių mamytei Danguolei Talačkienei, kuri priėmė nemažą būrį vaikų į savo namus ir mokė juos kepti kūčiukus. Ačiū sakome ir Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos administracijai, suteikusiai mums galimybę naudotis jų buities darbų kabinetu.

Mokytoja Jūratė Cibulskienė