Skaityti kartu – labai smagu!

Jau nuo ankstyvo pavasario mūsų mokyklos pirmokai pažįsta visą lietuvių kalbos abėcėlę, moka skaityti. O kad šie įgūdžiai tik stiprėtų, klasės mokytoja pirmokėlius ir jų šeimos narius pakvietė dalyvauti skaitymo projekte „Skaityti kartu – labai smagu!“. Juk skaitymas – pasaulio ir žmogaus pažinimo galimybė ir dvasinio tobulėjimo kelias.
Projekto tikslas – propaguoti skaitymą, skatinti vaikus kuo daugiau skaityti įtraukiant ir jų šeimos narius. Tik matydami skaitančius tėvelius, brolius ir seseris, pradinukai aktyviau įsitrauks į knygų skaitymą, ugdysis sąmoningo skaitymo įgūdžius.
Kasdien vis kitas klasės mokinys į namus nešėsi aplanką su didele pasakų knyga „Girios trobelė“ ir mokytojos laišku, kuriame raginama visiems kartu šeimoje perskaityti pasaką, ties kuria įdėtas knygos žymeklis ir savo atsiliepimus parašyti laiške klasės draugams. Kiek buvo konkurencijos kuo greičiau neštis skaityti knygą į savo namus! Kiek daug pasakų perskaityta ir kiek laiškų draugams parašyta!
Smagu, kad vaikai buvo sudominti, kad ši veikla jiems labai patiko. Ir pasibaigus skaitymo projektui dauguma pirmokėlių knygas skaito noriai: kiekvieną penktadienį į lietuvių kalbos pamokas atsineša šiuo metu namuose skaitomą knygelę ir jos ištrauką garsiai skaito klasės draugams. Tikiuosi, kad nuo mažens skatinami skaityti, matydami tai darančius artimiausius žmones, ateityje pirmokai taps aktyviais ir sąmoningais knygos bičiuliais.

Pradinių klasių mokytoja Rūta Kalėdienė