Projekto partnerių „Būk kūrybiškas su Erasmus“ susitikimas Lenkijoje

Jau antrus metus Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ įgyvendina projektą „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“). Šio projekto koordinatorė yra Danija (miestas Sjolund), dalyvės: Lietuva (Lazdijai), Lenkija (Promnik), Turkija (Adiyaman), Ispanija (Leon), Italija (Palermo), Vengrija (Budapest). Šio projekto tikslas – kad mūsų mokiniai išmoktų ne tik skaityti, rašyti skaičiuoti, bet ir tobulintų XXI a. reikalingus įgūdžius, tokius kaip kritinis mąstymas, socialiniai ir emociniai gebėjimai, kūrybiškas kasdieninių problemų sprendimas, įgytų naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių bei savirefleksijos gebėjimų, reikalingų ateityje.

2019 metų kovo 4-8 dienomis vyko šeštasis šalių partnerių susitikimas Lenkijos Respublikos Promniko mieste Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza mokykloje. Susitikime dalyvavo mokyklos-darželio direktorė Loreta Jurkonienė, muzikos mokytoja Asta Slančiauskienė ir pradinių klasių mokytoja Jūratė Cibulskienė. Vizito metu aplankėme mokyklą, susipažinome su aplinkomis, stebėjome gimtosios kalbos pamoką ketvirtoje klasėje, kurios metu mokiniai, naudodamiesi įvairiomis programėlėmis, rašė rašinėlį, kuriame turėjo panaudoti programėlės parinktus žodžius. Vėliau kartu su aštuntos klasės mokiniais atlikome cheminius bandymus, stebėjome, kaip šeštokai integruotoje informacinių technologijų ir muzikos pamokoje programavo, kad veikėjas šoktų pagal pasirinktą muziką. Ypač įdomu buvo stebėti puikią anglų kalbos pamoką apie emocijas, kurioje naujų žodžių buvo mokomasi naudojant neurolingvistinį metodą. Labai sužavėjo vaikų ir mokytojų artimas, atviras, nuoširdus bendravimas, šilti tarpusavio santykiai. Vaikai labai noriai ir laisvai bendravo su svečiais, dovanojo savo rankomis padarytus darbelius.

Aplankėme Kielce Technologijų Parką, kur apžiūrėjome įvairių mechanizmų parodą bei mokėmės dirbti su Ozobot robotais. Lankėmės Leonardo da Vinčio mokslo centre, kur susipažinome su įvairiausiais išradimais bei mokėmės gaminti muilą. Kielcės technologijos universitete stebėjome chemijos bandymus, susipažinome su metalo apdirbimo mechanizmais, mokėmės kurti animaciją. Bet didžiausią įspūdį paliko apsilankymas Clockoland`e. Čia yra daugybė iš Lego kaladėlių sukurtų robotų, miestų maketų, įvairių mechanizmų. Taip pat patys galėjome sutverti robotą ir atgaivinti jį, parašydami programą. Tai neįkainojama patirtis ir galimybė perteikti įgytas žinias savo mokiniams.

Buvo labai įdomu susipažinti su Lenkijos istorija, kultūra, kurios dažnai persipina su Lietuvos, aplankyti žinomus visame pasaulyje architektūros ir kultūros paminklus, žymias vietas.

Namo grįžome pasisėmę naujų idėjų, įgiję naujos patirties. Birželio mėnesį laukia paskutinis projekto dalyvių susitikimas Újlaki Általános mokykloje Budapešte (Vengrija), kurio metu apibendrinsime nuveiktus darbus, įvertinsime, kaip sekėsi įgytą patirtį perteikti kolegoms, įgyvendinti savo darbe.

Tai jau trečiasis mokyklos-darželio „Vyturėlis“ įgyvendinamas tarptautinis projektas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mokytoja Asta Slančiauskienė