Projekto partnerių „Būk kūrybiškas su Erasmus“ susitikimas Italijoje

Mes gyvename technologijų ir žiniasklaidos aplinkoje, kurioje yra daug informacijos, naujų technologijų, vyksta nuolatiniai pokyčiai. Kasdien susiduriame su naujais iššūkiais, todėl labai svarbu, kad mūsų mokiniai ne tik išmoktų skaityti, rašyti skaičiuoti, bet ir tobulintų XXI a. reikalingus įgūdžius, tokius kaip kritinis mąstymas, socialiniai ir emociniai gebėjimai, kūrybiškas kasdieninių problemų sprendimas, įgytų naujų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių bei savirefleksijos gebėjimų, reikalingų ateityje.

Siekdama šių tikslų Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ įgyvendina projektą „Be creative with Erasmus“ („Būk kūrybiškas su Erasmus“). Tai jau trečiasis mūsų įgyvendinamas tarptautinis projektas. Šio projekto koordinatorė yra Danija (miestas Sjolund), dalyvės: Lietuva (Lazdijai), Lenkija (Promnik), Turkija (Adiyaman), Ispanija (Leon), Italija (Palermo), Vengrija (Budapest).

2018 metų lapkričio 26-29 dienomis vyko penktasis šalių partnerių susitikimas Italijos Palermo l.C.S. Colozza-Bonfiglio mokykloje. Susitikime dalyvavo mokyklos-darželio direktorė Loreta Jurkonienė ir muzikos mokytoja Asta Slančiauskienė. Vizito metu aplankėme mokyklą, susipažinome su aplinkomis, stebėjome veiklas ikimokyklinio ugdymo grupėse bei pradinėse klasėse. Buvo labai įdomu stebėti, kaip skirtingai įvairiose šalyse pritaikomos tos pačios ugdymo priemonės, naudojami įvairūs mokymo metodai. Labai sužavėjo vaikų ir mokytojų artimas, atviras, nuoširdus bendravimas, šilti tarpusavio santykiai. Vaikai labai noriai ir laisvai bendravo su svečiais, dovanojo savo rankomis padarytus darbelius.

Labai didelį įspūdį paliko apsilankymas TAU dienos centre, kuriame vaikai nuo 6 metų, paaugliai ir jaunimas iki 25 metų gali lankyti įvairius užsiėmimus, mokytis, leisti savo laisvalaikį. TAU centras buvo įkurtas 1988 m., siekiant propaguoti ir įgyvendinti popamokinę veiklą ir teikti švietimo pagalbą sunkiomis sąlygomis gyvenantiems vaikams Cipressi, Ingastone ir Danisinni Palermo rajonuose. Šio centro vadovai supažindino su vykdoma veikla, tikslais, o auklėtiniai padovanojo koncertą, kuriame atliko ne tik žinomas, bet ir savos kūrybos dainas.

Buvo labai įdomu susipažinti su Sicilijos istorija, kultūra, aplankyti žinomus visame pasaulyje architektūros ir kultūros paminklus, žymias vietas. Lankėmės trečiame pagal dydį Europoje Massimo teatre, Normanų rūmuose, Palermo katedroje, archeologijos muziejuje, vietoje, vadinamoje Quatro Canti, arba Keturi kampai, kur kadaise buvo svarbi miestiečių susitikimų vieta. Labai stebino chaotiškas eismas gatvėse, kur atrodo tarsi neegzistuotų jokios kelių eismo taisyklės.

Namo grįžome pasisėmę naujų idėjų, įgiję naujos patirties, nusiteikę atlikti namų darbus, kuriuos pristatysime kitame susitikime Lenkijoje, Promnik mieste. O darbų laukia daug. Mokiniai turėtų dalyvauti E-sporto varžybose, žaisdami su kitų šalių komandomis. Turėtume sukurti filmuką „Sustabdytas judesys“, susipažinti ir savo veiklose panaudoti microbit kompiuterius. Taip pat nepamiršti pamokų ir popamokinės veiklos metu naudoti jau gerai pažįstamas ir pamėgtas priemones, tokias kaip „Scotie Go“, Lego WeDo, išmaniosios bitutės ir pan.

Na, o mes pažadame gerąja patirtimi pasidalinti su kolegomis savo įstaigoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”