Birželio 5 d. Lazdijų  mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ vyko ugdymo karjerai diena „Profesijų pasaulyje“. Dienos tema – ugniagesio profesija. Įstaigoje svečiavosi Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių komanda. Susitikimas prasidėjo nuo evakuacijos pratybų. Po to ugniagesiai gelbėtojai supažindino vaikus su ugniagesių mašinoje esančia gelbėjimo įranga, kokias užduotis vykdo kiekvienas komandos narys. Vaikai prisiminė, kaip elgtis pastebėjus gaisrą, kas svarbiausia pirmosiomis nelaimės akimirkomis, kodėl svarbu laikytis visų instrukcijų. Tačiau svarbiausia, kad buvo galima  viską paliesti, išbandyti: kaip veikia gesintuvai, kaip laikyti  gesinimo žarną, kam reikalingos replės. Po to vaikai klasėse įvirtino įgytas žinias – piešė ugniagesių automobilį, ugniagesį gelbėtoją ar gelbėjimui naudojamus reikmenis.

Po tokių užsiėmimų vaikai turėjo galimybę pamatyti ugniagesių gelbėtojų darbe slypinčius iššūkius ir suprasti, ar nori ją išbandyti, kokias savybes reikia ugdytis, kad taptum tikru gelbėtoju.

Nuoširdus ačiū už suteiktas žinias visai Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių komandai.

Mokytoja Aušra Tamkevičienė