Po dviejų metų pertraukos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos susirinko į  Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokytojų Jūratės Cibulskienės ir Gitanos Kolkienės organizuojamą respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją „Senolių skrynią atvėrus“, kuri organizuojama jau nuo 2014 metų.

Konferencija “Senolių skrynią atvėrus – 2021“ kaip ir kasmet vyko Lazdijų krašto muziejuje. Šiais metais ši konferencija – tai mokykloje vykdomo etninės kultūros projekto „Senolių skrynią atvėrus“, kurį finansuoja Lazdijų rajono savivaldybė, baigiamasis renginys. Dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Asta Zablackienė, Lazdijų krašto muziejaus muziejininkė-edukatorė laikinai einanti direktorės pareigas Daiva Andruškevičienė. Muzikinį sveikinimą  skyrė ir susirinkusius liaudies šokių pamokė tautinių šokių kolektyvas „Sukucis“, kuriam vadovauja mokytoja metodininkė Gitana Kolkienė. Pranešimus skaitė ne tik Lazdijų rajono pradinių klasių mokiniai, bet ir svečiai iš Druskininkų, Marijampolės, Birštono. Po darbų pristatymo muziejininkė-edukatorė Daiva Andruškevičienė dalyvius pamokė pasigaminti lėlytę iš siūlų. Muziejininkė Skaistė Katryna Kasparavičienė dalyviams pristatė M. Gustaičio memorialinį muziejų.

Į konferenciją susirinkome jau turėdami žinių apie mūsų protėvių gyvenimą, jų darbus, tačiau išėjome įgiję jų dar daugiau, o svarbiausia užsidegę noru išbandyti patiems vieną ar kitą amatą. Nuoširdžiai dėkojame Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Lazdijų švietimo centrui už pagalbą ir paramą organizuojant konferenciją „Senolių skrynią atvėrus“. Ir žinoma pats didžiausias ačiū pranešėjams ir jų mokytojoms.

Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis“ mokytojos metodininkės Jūratė  Cibulskienė ir Gitana Kolkienė