Pažintis su ugniagesio – gelbėtojo profesija

Pirmokai –  ypač smalsūs ir žingeidūs mokiniai, todėl kaskart nori išgirsti ir pamatyti kažką naujo. Šįkart pažintis vyko su ugniagesio-gelbėtojo profesija. O kur geriausiai susipažinsi su šios profesijos žmonių kasdiena, jei ne jų darbo vietoje.

Mokiniai apsilankė Lazdijų Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Šios tarnybos darbuotojai supažindino su savo darbo, poilsio aplinka, čia pat įkurto muziejaus ekspozicija. Labiausiai mokinius sudomino pasakojimas apie pasirengimą skubiam iškvietimui į įvykio vietą, ypač trumpą laiką jam pasiruošti. Vaikai pasėdėjo galinguose ugniagesių-gelbėtojų automobiliuose, krūpčiojo nuo garsaus jų signalo garso, patys matavosi ugniagesių uniformą.

Smagu, kad pirmokai jau žino, kokiu telefonu gaisro atveju kviesti pagalbą ir kokius duomenis operatoriui perduoti, kad laiku ir be trukdžių sulauktų pagalbos.

Tariame „Ačiū“ mus priėmusiems ir bendravusiems ugniagesiams-gelbėtojams ir nuoširdžiai  sveikiname profesinės šventės – šv. Florijono dienos – proga.

Pradinių klasių mokytoja Rūta Kalėdienė