Netradicinė pasaulio pažinimo pamoka „Kas mena mūsų krašto praeitį?“

Apniukęs dangus ir ryte sklandžiusi dargana spalio 16 dieną nesutrukdė 4a klasės mokiniams dalyvauti netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje „Kas mena mūsų krašto praeitį?“ . Kai su gera nuotaika išsiruoši, net ir oras pasitaiso. Taigi, lankėme netoliese mūsų esančias praeitį menančias vietoves. Apžiūrėjome Aštriosios Kirsnos dvaro išorę, pasivaikščiojome ir gėrėjomės rudeniniu dvaro parko peizažu. Įsivaizdavome, kaip tais takais vaikščiodavo dvaro damos ir ponaičiai. Paskui vykome į etnografinę Prano Dzūko sodybą, kur muziejininkė D. Kunigonienė vaikus susipažino su XX a. pradžios Dzūkijos kaimo buitimi. Galiausiai aplankėme Rudaminos piliakalnį, apipintą įvairiomis legendomis. Kad ir kaip ieškojome siūlo, kurį patraukus, galėtume iš piliakalnio gilumos išgirsti varpus gaudžiant, tačiau jo taip ir neradome… Tačiau buvo nuostabu pasigėrėti apylinkių panorama. Įsitikinome, kad tai, ką pamatai savo akimis, ką gali paliesti, niekada nepakeis tik perskaitytos informacijos iš vadovėlio ar pamatytų vaizdų ekrane.

4a kl. mokytoja Jūratė Cibulskienė