Muzika Tavyje

Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ 1-4 klasių mokytojos ir mokiniai džiaugiasi jiems suteikta galimybe naudotis Kultūros pasu. Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.

Ta proga buvo pasirinktas vienas iš daugelio kultūros ir meno renginių – praktinis muzikos užsiėmimas „Muzika Tavyje“.

Lapkričio 14 dieną muzikos pamokos vyko visose 1-4 klasėse. Užsiėmimus vedė žinomas džiazo muzikantas ir pedagogas Remigijus Rančys. Mokiniai daug sužinojo apie tai, kaip ir kodėl atsirado muzika, kokie buvo pirmieji muzikos garsai ir instrumentai, kodėl muzika supa žmones nuo neatmenamų laikų, kas yra ritmas, kodėl mes šokame, kodėl muzika kartais gali pasakyti daugiau nei žodžiai. Taip pat jie ir patys aktyviai dalyvavo ir žaidė muzikinius žaidimus, kurie lavina motoriką, koordinaciją, ritmo pojūtį bei kuria geresnį grupės tarpusavio ryšį. Vaikai susipažino su netradiciniais muzikos metrais ir ritmais. Šiltas, nuotaikingas muzikos mokytojo bendravimas pažadino ne tik vaikų kūnus, bet ir sielas.

Nuoširdžiai dėkojame praktinio užsiėmimo „Muzika tavyje“ pedagogui Remigijui Rančiui už įgytas žinias ir puikiai praleistą laiką.

Mokytoja Ramunė Gervelienė