Mano svajonių profesija

Šių metų kovo mėnesio 1-ąją savaitę Lazdijų mokyklos- darželio „Boružiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Audrone Piličiauskiene, Gitana Marcinauskiene ir anglų kalbos mokytoja Rasa Kardokiene vykdė pažintinę veiklą „Mano svajonių profesija“. Vaikai diskutavo, kalbėjosi, kuo norėtų būti užaugę, kokį darbą norėtų dirbti. Vaikai namuose gavo atlikti užduotėlę- sužinoti kokį darbą dirba tėveliai, kokios jų profesijos. Vėliau jie pristatė savo tėvelių profesijas. Kiekvieną dieną patys vaikai „rinkosi“ profesiją: pirmadienį buvo aktoriais (vaidino, improvizavo įvairias pasakas), antradienį- muzikantais (dainavo, grojo įvairiais instrumentais), trečiadienį- dailininkais (piešė įvairius piešinius), ketvirtadienį –mokytojais/mokiniais (didesni mokė mažesnius vaikus įvairių dalykų), penktadienį- savarankiškai pasirenkama profesija.

Pažintinės veiklos metu vaikai sužinojo kiek daug yra įvairių profesijų. Ne tik sužinojo, bet aplankė kai kurias įstaigas ir iš arčiau susipažino su jų įvairove bei darbo specifika.

Nuvykome į kirpyklą, kurioje dirba ugdytinės Andželikos mamytė. Ji mums ne tik papasakojo ką veikia, bet ir parodė savo darbe naudojamas priemones. Pademonstravo suktukų sukimą ant plaukų. Atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Visiems buvo smalsu ar nesunkus šis darbas? Bet jei darbas patinkantis, mylimas, tai jis tikrai nėra sunkus.

Eidami pakeliui užsukome į Optiką. Vaikai įėję iškart nustebo pamatę, kiek įvairių akinių rėmelių ten yra. Mums labai pasisekė, nes tuo metu dirbo okulistė, kuri mus noriai priėmė, pademonstravo kaip yra tikrinamos akys. O, kad vaikams būtų suprantamiau, jų mokytojai Audronei patikrino akis, o vaikai galėjo viską stebėti iš šalies. Akių gydytoja labai nustebo, kad nė vienas vaikas nenešioja akinių. Dabar jie žino, kur, reikalui esant, galima bus pasitikrinti akis.

Einant toliau užsukome į parduotuvę. Ten susitikome su kito ugdytinio Jono mamyte. Ji dirba pardavėja rūbų – avalynės parduotuvėje. Vaikai grožėjosi įvairių rūbų bei batų įvairove, uždavinėjo įvairius jiems rūpimus klausimus.

Vėliau užsukome į kitoje gatvės pusėje esančią draudimo bendrovę. Žodį „draudimas“ vaikai suprato įvairiai. Draudimo konsultantėms paaiškinus, koks darbas tai yra, vaikams pasidarė daug suprantamiau.

Neaplenkėme ir mūsų įstaigos. Užsukome į joje esančią virtuvę. Vaikams nuostabą sukėlė įspūdingo dydžio indai, naudojami maisto gaminimui. Palyginę, jie suprato, kad namuose jiems verda iš kitokių – mažesnių. Kad vaikams nekiltų abejonių, virėjos išsamiai paaiškino, kodėl gamina tokiuose dideliuose induose.

Vaikai mokėsi profesijų ne tik lietuviškai, bet daug pavadinimų išmoko ir angliškai. Taip pat klausėsi ir noriai dainavo angliškas daineles apie žmonių užsiėmimus, atliekamus darbus, profesijas.

Vaikučiams ši, pažintinė veikla buvo įdomi, daug sužinojo apie profesijų įvairovę, jų darbo pobūdį. Ypač patiko lankyti įstaigas ir susipažinti su profesijomis iš arčiau.

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą Audronė Piličiauskienė