Lietuvai – dzūkiška tarmė

Šių metų vasario 15 d. Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ vyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių etnokultūros rytmetis, skirtas Vasario 16–ajai, kurio metu vaikai varžėsi dėl dalyvavimo rajoniniame „Tramtatulio“ konkurse. Renginio tikslas – skatinti vaikus domėtis savo krašto istorija ir etnografinio regiono tradicine kultūra, suprasti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius sakytinės kalbos atlikėjus.

Renginio vedėjos – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Kunigiškienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Astutė Stankevičienė – pakvietė susirinkusiuosius sugiedoti Lietuvos himną. Po to jos papasakojo vaikams, kuo yra svarbi Vasario 16–oji, su vaikais prisiminė Lietuvos valstybės simbolius ir pakvietė vaikus pasivaržyti „Tramtatulio“ konkurso pirmajame ture. Kad vaikams būtų drąsiau, mokytoja Astutė Stankevičienė padainavo dzūkišką lietuvių liaudies dainą „Pasvarcyk, antela“, o mokytoja Rima Kunigiškienė papasakojo pasakojimą „Paukštukas ir klėtka“.

Konkurse dalyvavo šeši ikimokyklinio amžiaus vaikai: Patricija Bedunkevičiūtė, Melita Varanavičiūtė, Melita Tumasonytė, Joris Geraltauskas, Domas Kavaliauskas, Aistė Sukackaitė ir trys priešmokyklinio amžiaus vaikai: Ozarija Sorakaitė, Goda Pranevičiūtė ir Melita Čėplaitė. Jie pristatė Dzūkijos regiono lietuvių liaudies kūrinius. Vaikus konkursui ruošė ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių mokytojos. Komisija vertino visų dalyvių atlikimą, įteikė padėkas. Į rajoninį konkurso turą pateko priešmokyklinės „Voveriukų“ grupės auklėtinė Melita Čėplaitė. Ją ruošė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ramunė Žukauskienė.

Renginio pabaigoje visi dalyviai dainavo lietuvių liaudies dainas, žaidė muzikinius ratelius, patyrė džiugių emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Astutė Stankevičienė

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Kunigiškienė