Laisvės gynėjų dienai atminti

Kaip ir kasmet Lazdijų mokykla- darželis „Vyturėlis“ dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Aštuntą valandą kiekviename lange buvo uždegtos atminties ir vienybės  žvakelės ir taip pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai. Kiekvienas vaikas prie savo širdelės įsisegė neužmirštuolės žiedą, ir bandė suprasti, kas yra laisvė, Tėvynė ir kodėl mums yra svarbi ši data.

Siekiant puoselėti istorinę atmintį ir patriotiškumą, 3a ir b klasės mokiniai su mokytojomis lankėsi Lazdijų krašto muziejuje, kuriame buvo organizuojamas Sausio 13-osios atminties rytmetis. Rytmetyje taip pat dalyvavo Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai ir Sausio 13-osios draugijos pirmininkas Valdas Ribinskas bei nariai – Marijonas Kubilius ir Aldas Levinskas. Renginio pradžioje išklausėme Aldonos Mikalonienės eilėraštį, skirtą šiai ypatingai dienai, vėliau žiūrėjome Augustės Tamutytės filmą apie Sausio 13-osios įvykius. Po filmo peržiūros Seimo rūmų gynėjai, Sausio 13-osios draugijos pirmininkas ir nariai dalinosi prisiminimais. Vėliau jie vaikams pateikė klausimų, o už teisingus atsakymus apdovanojo suvenyrais.

Šiandien galime pasidžiaugti jog esame laisvi, todėl svarbu neužmiršti tų, kurie dėl laisvės kovojo. Tikime, kad mūsų mokiniai, karta, kuri nedalyvavo šiuose įvykiuose, išmoks gerbti Tautos didvyrius ir supras, kodėl kiekvienam yra svarbi ši data. Tik pažindami ir gerbdami praeitį, galėsime kurti Lietuvos ateitį…

3a klasės mokytoja Jūratė Cibulskienė