Nuo 2024 m. sausio 20 d. iki 2024 m. vasario 29 d. mūsų mokykla-darželis „Vyturėlis“ dalyvauja asociacijos „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“  projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ konkurse. Šio konkurso tikslas – stiprinti medijų raštingumą, organizuojant renginius ir suteikiant kuo daugiau žinių vaikams.

Tuo pačiu mes paminėjome daugelyje pasaulio šalių minimą Saugesnio interneto dieną ir sudalyvavome iniciatyvoje, kuri vyko vasario 5-9 dienomis. Tad šį laikotarpį visose pradinėse (1-4) klasėse bibliotekininkė vedė pamokėles „ Saugok savo asmens duomenis!“

Vaikai iš prigimties linkę dalytis informacija su kitais, nori būti matomi, susipažinti su daugiau žmonių, būti įvertinti. Informacinės technologijos suteikia jiems  plačias bendravimo ir pramogavimo galimybes, kuriomis naudotis reikia sumaniai ir atsakingai, kad nebūtų atskleisti privatūs duomenys ir sukelta grėsmė vaikams ir jų artimiesiems.

Su vaikais diskutavome apie tai, kas yra asmeninė informacija, aiškinomės, kiek informacijos ir kam   galime atskleisti,  atlikome praktines užduotis, žaidėme, žiūrėjome ir aptarėme filmuką, peržiūrėdami įvairias situacijas jas aiškinomės ir aptarėme.

Bibliotekininkė Edita Karsokienė