Klimato savaitės veiklos 4a klasėje

Klimato savaitei paminėti 4a klasės mokiniai nemažai kalbėjo apie orą. Visų pirma patys ieškojo informacijos ir išsiaiškino, kad oras- tai dujų mišinys. Pasaulio pažinimo pamokoje kalbėdami tema „Kas teršia orą?“ aiškinosi, kokį poveikį orui daro žmonių veikla, o kokį –pati gamta. Aiškinosi svarbiausius taršos šaltinius ir ką reikia daryti, kad oras būtų mažiau teršiamas. Vaikai atliko tyrimą „Nešvarus oras“. Dėžutę išklojo balta vata, 2 savaites laikė ją lauke ant palangės. Praėjus nurodytam laikui vatą išėmė ir kruopščiai apžiūrėjo per mikroskopą. Didelio skirtumo nepastebėjo. Nebuvo nusėdę suodžių ar kitų nešvarumų. Padarę išvadą apsidžiaugėme, kad mūsų darželis- mokykla yra gana švarioje aplinkoje. Dailės ir technologijų pamokoje vaikai kūrė plakatus „Saugokime Žemę“. Penktadienį mokiniai atliko 4 bandymus su  oru ir padarė išvadas, kad oras sveria, kad oras yra svarbus veiksnys ugniai degti , o taip pat išsiaiškino, kad nė vienas klasės mokinys negali be oro išbūti ilgiau, kaip 1,5 minutės.

Taigi, mokiniai suprato, kad oras yra labai svarbus žmogaus gyvenime ir kad kiekvienas mūsų turime stengtis išsaugoti kuo švaresnę aplinką, kad oras būtų kuo mažiau teršiamas.

Mokytoja metodininkė Jūratė Cibulskienė