Spalio 24-ąją pasaulyje minima klimato kaitos diena, kurios metu siekiama mažinti šiltnamio dujų koncentraciją ir anglies dioksido kiekį. Žmonės kviečiami įsitraukti į klimato kaitos mažinimo akciją ir raginami stengtis tausoti vandens ir elektros išteklius, kuo rečiau važinėti automobiliais, keičiant juos į dviračius ar paspirtukus.

Į klimato kaitos akciją įsitraukė ir Lazdijų mokyklos- darželio „Vyturėlis‘‘ugdytiniai. Spalio 18- 24 dienomis jie dalyvavo įvairiose veiklose Klimato kaitos savaitei paminėti.

Ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių auklėtiniai kartu su auklėtojomis žiūrėjo mokomąją medžiagą apie klimato atšilimą, vaikščiodami po parką atkreipdami dėmesį į aplinką, švarą, medžių įvairovę. Vaikai darė įvairius darbelius iš gamtinės medžiagos, piešė piešinius. „Klimato kaitos“ renginių savaitę užbaigė linksmai. Šoko ir ritmiškai pritarė grodami „mušamaisiais instrumentais” iš gamtinių medžiagų – kankorėžių, riešutų, kaštonų, šakelių.

1, 2a ir 3b klasių mokiniai sukūrė plakatus „Saugokime Žemę”, 2b ir 4 klasės mokiniai piešė piešinius.

2a klasėje vyko atvira integruota anglų kalbos ir robotikos pamoka „Žalioji energija“. Mokiniai sužinojo kokiais saugiais ir gamtai draugiškais būdais galima gauti taip mūsų gyvenime reikalingą elektros energiją. Iš Lego konstruktorių konstravo elektromobilius, kurių baterijos kraunamos saulės baterijomis.

3a klasės mokiniai šauniai padirbėjo integruotoje pasaulio pažinimo ir dailės pamokoje „Kaip galiu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo?“

1- 4 klasių mokiniai valandėlių „Klimato kaita ir jos padariniai” metu kalbėjo apie tai, kokios priežastys lemia klimato kaitą ir kaip kiekvienas galime prisidėti, norint sumažinti klimato kaitą. Net ir paprasčiausi sprendimai buityje gali padėti sumažinti klimato kaitą.

Mylėkime ir saugokime Žemę!

Informaciją apibendrino mokytoja Vilma Čepanonienė