Kalėdos-toks laikas, kai norisi padėkoti…

Mokykla- darželis „ Vyturėlis“ dalyvauja COMENIUS projekte ,,AŠ MYLIU SAVO SENELIUS“. Kiti šio projekto partneriai yra iš Turkijos, Graikijos, Italijos, Ispanijos ir Bulgarijos. Comenius projekto tikslas – dalintis nacionalinėmis ir tradicinėmis vertybėmis, pagerinti bendravimo užsienio kalba įgūdžius, sumažinti susvetimėjimą tarp senelių ir anūkų bei pagerinti jų bendravimą. Projekto dalyviai parengė ir susitikimų metu pristatė laikraščius apie senelius, senelių nuotraukų albumus, kompaktinius diskus su senelių dainomis, gimtųjų miestų bei senelių šokių ir žaidimų pristatymus Power Point programa. Visa tai pristatė susitikimų Graikijoje, Turkijoje, Bulgarijoje metu.

Šių metų rugsėjo 23- 27 d. projekto parneriai viešėjo mokykloje-darželyje „Vyturėlis“, aplankė Lazdijų rajono savivaldybę, Švietimo, kultūros ir sporto skyrių, švietimo centrą, biblioteką, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnaziją, Meno mokyklą, Veisiejų lopšelį- darželį „ Ąžuoliukas“, Lazdijų krašto muziejuje vyko edukacinė programa. Svečiai žavėjosi mūsų rajono ugdymo įstaigomis, rajono vadovų dėmesiu švietimui, grožėjosi renovuotomis mokyklomis, lopšeliu-darželiu, kabinetais, kuriuose, svečių akimis, gausu kompiuterių, yra modernūs ir šiuolaikiški.

Didelį įspūdį jiems paliko mūsų rajono vietovės: Dusios ežero apylinkių vaizdai, Kryžių bažnyčia, šv. Onos bažnyčia Lazdijuose. Grožėjosi mūsų ugdytinių ir jų tėvelių darbeliais, pagamintais iš rudens gėrybių, koncertu, kurį paruošė mokiniai, ragavo salotų, pagamintų iš rudens gėrybių.

Kadangi susitikimo tema-kulinarinis paveldas, plačiau su lietuvių kulinariniu paveldu susipažino „Storo Romo“ sodyboje, aplankė įžymiausias Druskininkų ir mūsų sostinės Vilniaus vietas. Taip pat pristatė savo šalių kulinarinį paveldą ir senelių tradicinių patiekalų albumus.

Už pagalbą įgyvendinant numatytas projekto veiklas dėkojame:

Lazdijų rajono savivaldybės merui Arūrui Margeliui, Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Jonui Gudžiauskui, ypač Šukių, Noselių, Mocejūnų šeimoms, apgyvendinusioms projekto partnerių vaikus, mokyklos-darželio bendruomenei: mokytojams, mokiams ir jų tėveliams ir visiems darbuotojams sutinkant svečius, už puikų priėmimą ir apgyvendinimą sodyboje Jonui ir Aldonai Liaukoniams, Egidijui Jurkevičiui, Dainorai Nevulienei, DNB bankui, UAB ,,Metalizacija“ už piniginę paramą, Lazdijų krašto muziejui, Meno mokyklai, Veisiejų lopšeliui-darželiui ,,Ąžuoliukas“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijai už puikią koncertinę programą ir priėmimą, Lazdijų sporto centrui ir Kučiūnų mokyklai už transportą.

Tik tie metai gražiausi mūsų gyvenime,

Kurie kupini ieškojimų ir atradimų džiaugsmo,

Nuskaidrinti bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo,

Turtingi prasmingais darbais ir reikšmingais pasiekimais.

Telydi Jus geriausia sveikata, asmeninė laimė ir finansinė sėkmė.

Lazdijų mokyklos-darželio direktorė Loreta Jurkonienė