Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ vykdo etninės kultūros projektą „Senolių skrynią pravėrus“, kurį finansuoja Lazdijų rajono savivaldybė. Projekto tikslas – susipažinti ir išmokti  senųjų amatų, puoselėti ir populiarinti kulinarinį paveldą, branginti savo tautinį – kultūrinį savitumą, stiprinti kartų ryšius.

Rugsėjo 10 dieną 3a klasės mokiniai vyko į Alytaus krašto muziejų, kur dalyvavo edukacijoje „Pasėjau grikį…“. Edukacijos metu mokiniai mokėsi kepti grikinę babką. Patys sijojo miltus, maišė tešlą, o kol babka kepė, sužinojo, koks ilgas grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo. Vaikai susipažino su spragilais, malė grikius senovinėmis girnomis, sužinojo, kam skirta vėtyklė, kas yra grikojaiciai, kiek ant vieno stiebo grikis sukrauna žiedelių ir dar daug visokių įdomybių apie grikius. O kai grikinė babka iškepė, visi ja vaišinosi užsigerdami čiobrelių ir melisos arbata.

Smagu, kad mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su senoviniu dzūkų kulinariniu paveldu, senoviniais darbo įrankiais ir tuo, ką sužinojo, galės pasidalinti su draugais, artimaisiais.

Mokytoja Gitana Kolkienė