Kaip surasti Lietuvą 2017?

Lazdijų mokyklos–darželio ,,Vyturėlis” ,,Boružiukų” bei ,,Pelėdžiukų” grupių vaikams nuo mažens skiepijamas tautiškumas, pilietiškumas, meilė savo gimtinei Lietuvai. Jau antrus metus dalyvaujame respublikiniame projekte ,,Kaip surasti Lietuvą?”. Jo tikslas – ugdyti tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą.

Pirmasis projekto ,,Kaip surasti Lietuvą 2017?” etapas prasidėjo sausio 13 d. Šio etapo laikotarpiu vaikai įvairiose veiklose ,,ieškojo” Lietuvos: piešė piešinius, pynė tautines juosteles, iš kaladėlių kūrė pilis, žaidė lavinamuosius stalo žaidimus, dainavo daineles, deklamavo eilėračius apie tėvynę.

Naudodamiesi žemėlapiu vaikais kartu su auklėtojomis (Audrone Piličiauskiene, Gitana Marcinauskiene, Rasa Sukackiene, Odeta Jaciunskiene) ,,aplankė” visus Lietuvos didmiesčius, Dzūkijos sostinę, savo gimtąjį miestelį, surado jų herbus, išsiaiškino etnografinius Lietuvos regionus.

Vasario 15 d. visoje Lietuvoje vienu metu vyko baigiamasis projekto renginys – viktorina. Lazdijų mokyklos-darželio ,,Vyturėlis” ,,Boružiukų” ir ,,Pelėdžiukų” grupių partneriu buvo pasirinktas  Marijampolės vaikų darželis ,,Linelis”.

Baigiamosios viktorinos metu vaikai giedojo Lietuvos valstybės himną. Baigę giedoti himną skype bendravo su savo partneriais. Viktoriną pradėjo nuo prisistatymo. Vėliau vaikai paeiliui uždavinėjo vieni kitiems klausimus. Išgirdę atsakymą, vaikai aptarė jį bendrai grupelėje, o sutartą atsakymą pristatė grupės atstovas. Viktorinos metu vaikai sužinojo, kaip vadinamas Lietuvos auksas, kokia upė teka per Marijampolę, koks yra Lazdijų miesto herbas, kokie yra keturi Lietuvos regionai ir dar daug įdomių dalykų apie gimtąjį kraštą…

Viktoriną užbaigėme kartu su partneriais dainuodami bendrą dainą ,,Lietuvėlė”

Auklėtojos su vaikais aptarė, ką sužinojo, patyrė, kaip jautėsi viktorinos metu. Viktorina vaikams paliko neišdildomą įspūdį, suteikė daug džiugių emocijų, nes jie sužinojo nemažai naujų ir įdomių dalykų apie Lietuvą.

Projekto koordinatorė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja, Audronė Piličiauskienė