Kai pakvimpa Kalėdom…

Kai už lango spindi baltas žiemos apklotas, po namus sklinda skrudinamų migdolų ir kepamų pyragų kvapai, pajunti, jog artinasi Kalėdos…

2018 m. gruodžio 13 d. Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ „Boružiukų“ grupėje vyko netradicinė veikla „Kai pakvimpa Kalėdom“, kurios metu kepėme kalėdinius meduolius.

Vaikai kartu su auklėtojomis jau ne pirmus metus tęsia šią edukacinę veiklą. Jos metu ugdytiniai susipažino su kepimo darbo eiga, švenčių tradicijomis, papročiais ne tik lietuviškai, bet ir angliškai.

Darbinės nuotaikos sužadinimui vaikai kartu su auklėtojomis padainavo dainelę „Kinku linku“  ir klausėsi sekamų pasakų „Vištytės pyragas“ ir „The gingerbread man“.

Visi linksmai nusiteikę kibo į darbus: minkė tešlą, ją lygino, spaudė formeles, dėjo į kepimo skardas ir nešė kepti į įstaigos virtuvę. O iškeptus meduolius vaikai tepė įvairių spalvų glajumi, puošė pabarstukais.

Džiaugdamiesi savo sėkmingo darbo rezultatu – iškeptais kalėdiniais sausainiais, vaikai mėgavosi jais gerdami arbatžolių arbatą. Likusieji skanumynai buvo padalinti mažiesiems darbininkams, kad galėtų pavaišinti ir savo šeimos narius.

Vaikai veiklos metu patyrė teigiamų emocijų, ugdė darbinius įgūdžius, pasijautė tikrais kepėjais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Audronė Piličiauskienė

Mokytoja anglų kalbos ugdymui Rasa Kardokienė