Jo didenybė moliūgas

Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos kartu su vaikučiais jau nuo 2016 metų dalyvauja tarptautiniame projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“, kurio tikslas – tobulinti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių švietimo įstaigų bendruomenių pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas, įgyvendinant ekologinio švietimo projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ uždavinius ir skatinti jų partnerystę.

Kelionė prasideda nuo mažos sėklytės, kurią vaikas pasėja su mokytoju ar savo šeimos nariais. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei. Vaikai kartu su mokytojais arba su savo artimiausios aplinkos žmonėmis augina, prižiūri, bendrauja, įgauna naujų žinių apie tai ko reikia, kad augalas augtų, žydėtų, vestų vaisius. Tai didelė patirtis, kuomet vaikas patiria, fiksuoja, stebi (lapų didumas, žiedų spalva, pirmos vaisių užuomazgos, vaisiaus augimas).

Šiemet Saulėtas oranžinis traukinys neeilinis – švenčia savo penktąjį gimtadienį. Visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos, pasikvietę vaikučius, dalyvavo edukacinėje veikloje „Mes pasuksim galveles ir atspėsim mįsleles“, kurią vedė mokytojos Audronė Piličiauskienė ir Asta Azlauskienė. Veiklos metu vaikai minė mįsles, turtino žodyną, susipažino su vaistažolėmis. Spėjo iš kvapo, susipažino ir apžiūrėjo pačių atneštas vaistines žoleles (mėtas, medetkas, šalavijus, ramunėles), sužinojo apie jų naudą žmogui. Susidomėję jas tyrinėjo, uostė, aiškinosi, kur jos auga ir kurios augalų dalys naudojamos tradicinėje ir šiuolaikinėje medicinoje. Vėliau visi kartu skanavo iš jų pagamintas arbatas.

Na, o koks gimtadienis be torto? Veiklos pabaigoje visi drauge iš savo atsineštų rudens gėrybių gamino gimtadienio tortą, skirtą projekto gimtadieniui paminėti.

Lai saulėta šypsena šildo visus keliaudama per visą Lietuvą ir už jos ribų!!!

Už projektą mūsų įstaigoje atsakingos mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą Audronė Piličiauskienė ir Asta Azlauskienė