„Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“( J.V.Gėtė)

Gražią rugsėjo 20-osios dieną mokyklos-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės grupės „Voveriukai“ vaikai, mokytojos ir padėjėjos vyko į Alytaus rajoną, į Žuvinto biosferinį rezervatą. Pažintinės išvykos tikslas – netradicinėje aplinkoje skiepyti aplinkos pažinimo gebėjimus, ugdyti aktyviai veikiantį, tyrinėjantį, smalsaujantį, ieškantį atsakymų į čia ir dabar kylančius klausimus vaiką.

Lankytojų centre priešmokyklinukai susipažino su Žuvinto gamtos vertybėmis ir rezervato istorija. Pasivaikščiojimas po tikroviškai ir šiuolaikiškai įrengtą ežero paukščių ekspoziciją paliko didelį įspūdį, nes kiekvieną ekspozicijos paukštį galima išgirsti, net grindys ekspozicijos salėje juda tarsi tyvuliuojančios salelės ežero plote. Pažintinis videofilmas apie Žuvinto rezervato gamtą padėjo geriau suvokti šio gamtos objekto gyvenimą.

Apžvelgėme įspūdingą ežero panoramą ir stebėjome paukščius per teleskopus, užlipus į apžvalgos bokštelį, pastato viršuje. Pilni įspūdžių keliavome namo. Daug naujų patirčių ir žinių sukosi vaikiškai krykštaujančiose galvelėse, pagilindamos suvokimą, kad gamta ne tik mano namai…

Auklėtojos Edita Karsokienė, Gitana Marcinauskienė