Išvyka į Rumšiškes

Lazdijų mokykla- darželis „Vyturėlis“ vykdo etninės kultūros projektą „Iš senolių skrynios“, kurį finansuoja Lazdijų rajono savivaldybė. Projekto tikslas- susipažinti ir išmokti  senųjų amatų, susipažinti, puoselėti ir populiarinti kulinarinį paveldą, branginti savo tautinį – kultūrinį savitumą, stiprinti kartų ryšius.

Su mokiniais daug kartų kalbėta apie Lietuvos praeitį, tačiau kaip liaudies išmintis byloja „geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti“. Tad rugsėjo 23 d. folkloro būrelio „Dzūkuciai“ , o rugsėjo 25 d. tautinių šokių kolektyvo „Sukucis“ vaikai išvyko pasižvalgyti po  Lietuvos  liaudies buities muziejų, kuris įsikūręs Rumšiškėse.  Čia dalyvavo edukaciniame užsiėmime „O kai aš pas promočiutę buvau“.  Viešint XX a. pradžios  aukštaičių gryčioje ir bendraujant su muziejininke, interpretuojančia „promočiutę“, stebint  eksterjerą ir interjerą, lyginant su dabartimi ir atrandant, klausant ir išgirstant, uodžiant ir liečiant, menant mįsles ir nudirbant kai kuriuos darbelius, ragaujant ir žaidžiant, susipažinome su supančia aplinka, prosenelių kasdienybės ir šventinėmis akimirkomis. Vaikai patys išbandė, kaip reikia sviestą mušti, verpti, lyginti ar naščiais vandens parsinešti. Žvalgantis po dzūkų kaimą vaikus sužavėjo žaislai, kuriais žaisdavo mūsų protėviai.  Na, o pasivažinėjimas arkliuko traukiamu vienkinkiu vežimaičiu vaikams suteikė didžiulį įspūdį.

Džiugu, kad kelionė leido patirti etnokultūrinio pažinimo džiaugsmą, praplėtė akiratį.

Mokytoja metodininkė Jūratė Cibulskienė