Gera pabūti kartu su seneliais

Kiekvieno  pasaulyje visada yra žmonių, kurie širdyje užima be galo daug vietos, jiems skiri didžiausią meilę, šilumą ir supratimą. Vos pažvelgi į akis, jauti užplūstančią džiaugsmo bangą. Tai močiutė ir senelis. Neužtenka noro būti draugu kitam žmogui, neužtenka mokėti pasakyti, koks jis brangus. Reikia tai parodyti. Gerai, kai anūkai nori aplankyti senelius, nori daug sužinoti, daug išmokti, daug pamatyti. Juk ne visada ir ne viską gali sužinoti iš knygų. Gyvas pasakojimas daug įdomesnis, lengviau įsimenantis, o, be to, ir labiau krentantis į širdį, nes tai,  dažniausiai, apie artimą žmogų. Juk ne be reikalo sakoma, kad močiutė-tai pasakų žinovė, nuostabi pasakotoja, mokytoja ir gyvenimą išmanantis žmogus. O senelis – pasakorius, visų galų meistras, mokantis iš šiaudo ar šakelės padaryti nuostabų žaislą. Taip gera iš jų pasimokyti, išgirsti kažką įdomaus, naujo. Norėtųsi kuo ilgiau džiaugtis tomis akimirkomis, kai jie šalia.

Kovo 22 dieną Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ mokiniai sukvietė savo senelius į vakaronę „Pabūkime kartu“. Visi susirinko į mokyklos-darželio salę pasidalinti savo senelių, prosenelių mums perduotomis dainomis, žaidimais, pamokyti  savo vaikų ir anūkų bei  kai ko pasimokyti patys. Vakaronės metu skambėjo mūsų senelių jaunystės dainos. Dainavo visi: seneliai, tėveliai, vaikai ir jų mokytojos. Vos kuris iš senelių pradėdavo dainą, tuojau prisijungdavo visa salė. O mūsų seneliai moka labai daug dainų. Ir ne tik autentiškų liaudies dainų, bet ir jų jaunystės estradinių dainų, kurios dainuojamos pritariant įvairiais instrumentais: akordeonu, armonika. O kaip gi be šiuolaikinio liaudies dainų atlikimo – folkšoko. Estradinio dainavimo grupės „Čik čirik“ mergaitės padainavo dainą „Tėvas veža šienelį“ pagal šiuolaikinę instrumentuotę. Vakaronės metu ne tik dainavome, bet ir žaidėme įvairius žaidimus, šokome ratelius. Juk  gera pabūti visiems kartu, pasimokyti vieniems iš kitų, drauge pasilinksminti. Vakaronę vedė muzikos mokytoja Asta Slančiauskienė ir mokyklos bibliotekininkė Audronė Piličiauskienė

Ši vakaronė – viena iš COMENIUS projekto „AŠ MYLIU SAVO SENELIUS“ veiklų. Visos projekto veiklos finansuojamos  iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Asta Slančiauskienė