Liucijos diena – Šviesos šventė žiemos tamsoje

Vėl baigiasi metai. Šviesos laikas trumpėja, praeityje palikdamas pavasarišką žalumą, vasarišką žiedų grožį ir nuostabiąsias rudens spalvas. Niūrių ir vėjuotų žiemos pradžios dienų apsupti mes ieškome šilumos ir jaukumo,  ramybės ir šviesos. Tarp gana niūrių gruodžio dienų išaušo gruodžio 13-oji. Tą  dieną švenčiama šventė saulei prisišaukti – tai šventosios Liucijos diena, kitaip dar vadinama Šviesos diena. Tad šią dieną folkloro būrelis „Dzūkuciai“ dalyvavo Motiejaus Gustaičio gimnazijoje folkloro kolektyvo „Voverėlė“ ( vadovė B. Vžesniauskienė) organizuotame jau tradiciniu tapusiame adventiniame renginyje „Liucijos diena – Šviesos šventė žiemos tamsoje“. Į šventę susirinko folkloro kolektyvai iš Lazdijų rajono bei svečiai iš Varėnos.

Šventės metu skambėjo advento-Kalėdų laikotarpio dainos, buvo žaidžiami žaidimai, menamos mįslės, pasakojami pasakojimai. Prisimintos advento, Kūčių ir Kalėdų tradicijos. Visi norintys galėjo pasipuošti meduolį. Meduolius iškepė ir puošti mokė Aštriosios Kirsnos mokyklos technologijų mokytoja  Lina Žaliauskienė su savo mokiniais. Šventės pabaigoje skanavome advento patiekalus, kuriuos susinešė patys šventės dalyviai.

Už puikų priėmimą, šiltą ir jaukią šventinę atmosferą dėkojame folkloro kolektyvo „Voverėlė“ vadovei Birutei Vžesniauskienei.

Etnografinio ansamblio vadovė Jūratė Cibulskienė