Aš rinkau po vieną raidę…

Tokiais žodžiais prasidėjo 1-os klasės mokinių Abėcėlės šventė. Pirmokai džiaugėsi, kad jau susipažino su visomis abėcėlės raidėmis, jas moka parašyti ir visi jau geba skaityti.
Pasirengimas šventei ir edukacinė pamoka vyko Lazdijų viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Bibliotekos darbuotojos Žana ir Ramunė supažindino su bibliotekos patalpomis, knygų pasiūla, archyvu. Mokiniai patys mokėsi, kaip žinant abėcėlę, lengva susirasti norimą knygą. Lietuvių kalbos pamokose įgytos žinios tai leido atlikti pakankamai greitai ir sklandžiai. Didžiausio vaikų susidomėjimo sulaukė žaidimų kambaryje esančios IT, konstruktoriai, „Pasakų namelis“. Pirmokai pasižadėjo nuo šiol į biblioteką užsukti dažnai.
Kitą dieną po edukacinio užsiėmimo bibliotekoje pirmokai surengė Abėcėlės šventę, į kurią pakvietė savo šeimos narius, mokyklos vadovus.
Pirmokai buvo pasipuošę raidžių karūnomis, kurias pasigamino kartu su tėveliais bei mokytojomis. Vaikai deklamavo ketureilius apie raides, užminė mįsles, svečius linksmino smagiomis dainelėmis ir šokiais. Visi šventės dalyviai džiaugėsi, kad išmokę abėcėlę, mokiniai galės toliau tobulinti savo, kaip sąmoningo skaitytojo, įgūdžius. Juk „Skaitymas protui –  tolygu fiziniai pratimai kūnui“ (Dž. Adisonas).

Pradinių klasių mokytoja Rūta Kalėdienė