4a klasės mokiniai vaikščiojo kino istorijos takais

4a klasės mokiniai su mokytoja apsilankė Lazdijų krašto muziejuje ir dalyvavo naujoje edukacinėje programoje „Kino istorijos takais“. Ši diena pasirinkta ne atsitiktinai. Tai diena, kai sukako lygiai 75 metai, kai buvo parodytas pirmas lietuviškas lėlių filmas „Storulio sapnas“.  1938 m. lapkričio 28 dianą Kaune, „Metropolitene“, įvyko pirmojo lietuviško Lietuvoje kurto lėlių filmo „Storulio sapnas“ peržiūra.

Muziejininkė Vilma Busilaitė supažindino su kino istorijos pradžia –  XIX a. 9 – asis dešimtmetis – kuomet buvo išrasta kino kamera. Šis išradimas turėjo įtakos kino atsiradimui. Mokiniai nustebo sužinoję, jog pirmieji filmai buvo vos kelių sekundžių, nespalvoti ir begariai.

Mokiniai susidomėję klausė pasakojimo apie kino istoriją Lazdijuose, kai  apie 1930 metus prie centrinės miesto aikštės veikė kino teatras „LYRA“, tuomet čia buvo rodomi nespalvoti ir begarsiai filmai, o kino teatras buvo visuomenės laisvalaikio praleidimo centras. Apie 1968 metus sovietmečiu  Lazdijuose veikė kino teatras „Daina“.

Po įdomaus pasakojimo mokiniai turėjo galimybę stebėti pirmo lietuviško filmo „Storulio sapnas“ ištrauką, o po jo atlikti grupelėmis kūrybines užduotis: įgarsinti matytą ištrauką arba suvaidinti filmo pabaigą. Mokiniams tai buvo ne menkas išbandymas, tačiau su užduotimi visi puikiai susidorojo.

Aptardami netradicinę veiklą, mokiniai turėjo atlikti užduotis specialiuose lankstinukuose, kur turėjo atsakyti į klausimus, spręsti kryžiažodį.

Esame dėkingi muziejaus darbuotojams už įdomią ir naudingą edukaciją. Ši veikla praturtino mokinių žinių bagažą ne tik apie Lazdijų, bet ir Lietuvos, pasaulio kino istoriją.

Mokytoja Rūta Kalėdienė